BIO KAMPOTSKÉ KORENIE 20g

 

Biele Kampotské korenie 20g Organické. Korenie z Kampotu je unikátne svojou výraznou a zároveň delikátnou a bohatou chuťou.

Bežná cena Viac informácií v tabuľke variantov
Ušetríte €1,60 (–29 %)
od €3,90
Značka Chillimarket
Kategória Omáčky a korenia
Záruka 1 rok
Zvoľte variant
kampotske korenie cervene miska Kód tovaru 424/CER Farba: červené Skladom €5,50 €3,90
   
kampotske korenie biele miska Kód tovaru 424/BIE Farba: biele Skladom €4,90 €3,90
   
kampotske korenie cierne miska Kód tovaru 424/CIE Farba: čierne Skladom €4,90 €3,90
   
kampotske korenie trio miska Kód tovaru 424/3X2 Farba: 3x20g Skladom €13 €11,50
   
 

Kampotské korenie z rovnomennej oblasti v Kambodži patrí medzi najlepšie korenie na svete. Dusné horúce podnebie v blízkosti pobrežia Thajského zálivu a ťažké ílovité pôdy vytvárajú dokonalý základ pre vynikajúce vlastnosti korenia.

Pestovanie sa tradične vykonáva ručne a je veľmi náročné na prácu. Pri pestovaní sa nepoužívajú umelé hnojivá a pesticídy. Všetky druhy korenia pochádzajú z rovnakej rastliny, farba závisí od stupňa zrelosti a spracovania. 

Organické Čierne Kampotské korenie sa získava z ešte zelených plodov korenia. Po zbere sa zrná sušia na slnku a proces fermentácie spôsobí, že plody sčernejú. Nasleduje starostlivý ručný zber, aby sa ku nám na stôl dostali len najkrajšie a najhrubšie bobule. Pre čiernu verziu Kampotského korenia je charakteristická príjemná, silná korenistosť s nádychom mäty a eukalyptu. Čierny Kampot sa hodí ku všetkým tmavým mäsám a silným, výdatným jedlám.

Pravé červené Kampotské korenie je veľmi vzácna špecialita, ktorá sa vyrába z úplne zrelých, neolúpaných plodov korenia. Červené korenie sa pestuje veľmi ťažko, len veľmi málo a najlepších pestovateľov korenia sa odváži podstúpiť toto riziko. Preto je veľmi ťažké zohnať pravé červené korenie. Vďaka vysokému stupňu zrelosti je pravé červené korenie mimoriadne aromatické a takmer ovocné, so silnou štipľavosťou. Pravé červené korenie používajte len čerstvo pomleté alebo ešte lepšie čerstvo zomleté, aby sa dokonale prejavila jeho plná aróma. Ideálne k mäsu, hydine a rybám.

Na výrobu Organického bieleho Kampotského korenia sa používajú len úplne zrelé červenkasté plody. Po zbere sa bobule niekoľko dní namáčajú vo vode, aby sa vonkajšia šupka rozpustila. Bielo-béžové zrná sa potom sušia na slnku. Biele Kampotské korenie je aromatické, s jemným a sviežim nádychom. Biele Kampotské korenie sa hodí k bielej hydine, rybám, zelenine, ľahkým omáčkam a polievkam.


Zloženie: 100% organické (BIO) kampotské korenie

Balenie: sklo, 20g

Zloženie biele kampotské korenie

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: