LIATINOVÝ HRNIEC LODGE 6.6L S POKRIEVKOU

 
  • 1 z 3

Liatinový hrniec Lodge Dutch Oven 6.6L s pokrievkou

Dostupnosť Skladom
€159,99    
Kód tovaru L10DOL3
Značka Lodge
Webová stránka značky lodgemfg.com/
Kategória Liatinové hrnce Lodge
Záruka 2 roky
 

Liatinový riad Lodge je ideálny na tepelnú úpravu jedla na tuku ako napr. restovanie, smaženie, fritovanie, pečenie a dusenie.(Nie je vhodný na varenie vody - napr. polievok, ryže, zemiakov a pod. K tomuto slúžia iné riady)

Liatinový riad vedie podstatne lepšie teplo a dokáže ho kumulovať.Riad je odolný voči mechanickému poškodeniu poškrábaním,trením,alebo opotrebovaním. Preto zo správnou údržbou nás môže naozaj prežiť.Všetky liatinové panvice a hrnce sú vhodné na akýkoľvek typ ohrevu a žiaru,samozrejme okrem mikrovlnnej rúry.Preto sú hrnce a panvice Lodge veľmi obľúbené aj pri kempovaní pod stanom, alebo len tak v prírode. Hlboký liatinový hrniec Lodge Dutch Oven s pokrievkou je perfektný na prípravu gulášu, dokáže upiecť celé kura a iné väčšie kusy mäsa a to priamo nad pahrebou pri kempovaní, alebo len tak na Vašej záhrade doma. Taktiež obsahuje praktickú pokrievku, ktorú využijete hlavne pri dlhšom varení, alebo pečení.Zospodu nemá nožičky takže ideálny aj na plynovú,elektrickú aj indukčnú varnú dosku,alebo do rúry či pece.A vďaka objemu až 6.6 litra už nikto hladovať nebude.

Starostlivosť a údržba liatinového riadu

Liatinový riad Lodge treba ručne umyť pod teplou vodou. Môžete tiež použiť bežný saponát a kuchynskú hubku,alebo handričku. Po umytí riad ihneď vytrite dosucha a toto platí aj pri prvom použití. Po každom umytí je dobré potrieť liatinový riad slabou vrstvou jedlého oleja. Oleja treba použiť toľko, aby ste obnovil prirodzený lesk.Samozrejme netreba to moc preháňať, aby sa Vám nevytvorila lepkavá vrstva. Váš liatinový riad nepatrí do umývačky riadu. Pokiaľ sa Vám na liatinovej panvici, alebo liatinovom hrnci objaví hrdza, netreba sa zľaknúť. Viac informácii ako sa postarať o Váš riad sa dočítate tu

Hmotnosť 6.9 kg
Priemer 32,5cm
Vnútorná výška 13,5 cm
Material liatina/kov
Určené na gril,priamy oheň,plynový,elektrický,indukčný sporák,alebo do rúry či pece
Pridať hodnotenie
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
P Avatar autora | 30.11.2017
Super hrniec, môj prvý chlieb v ňom upečený. Takýto hrniec je najviac podobné prostredie profesionálnej peci na chlieb. Pečte skoro na maxime trúby, prvých 25 minút zakrytý chlieb, potom ďaľších 20 minút odokrytý chlieb, nasucho v hrnci, hrniec ale musí byť vyhriatý v trúbe, asi tak 40 minút. Týmto hrncom vyriešite že nepotrebujete pizza kameň ani zvlhčovanie rúry.Už sa teším ako v ňom pomaly upečenieme vianočnú kačku.